MOLDEX3D ANALİZ GÖRÜNTÜLEME ARACI

Parça tasarımcıları, kalıp üreticileri, kalıp tasarım mühendisleri ve dünya çapındaki müşteriler arasında, departmanlar arası iletişim ve iş birliği yaygındır. Fakat bir simülasyon projesinin dosyaları, Moldex3D Studio gibi bir proje aracı ile paylaşıldığında, dosya boyutu büyük olabilir veya dosya farklı şirketler ile paylaşılamayacak gizli bilgiler içerebilir.

Bu sorunu çözmek için tasarlanan Moldex3D Viewer, Moldex3D Analiz platformunda oluşturulan analiz projelerini görüntülemek için kullanılan güçlü ve lisans gerektirmeyen bir araçtır. Görselleştirme yetenekleri sayesinde kullanıcıların simülasyonları derinlemesine incelemesini mümkün kılar. Ayrıca kullanıcıların tasarım doğrulamasında ve optimizasyonunda verimliliği artırmalarına yardımcı olan kapsamlı bir iletişim platformu sunar. Aşağıda Moldex3D Viewer’da bir analizi nasıl görüntüleyebileceğinizi açıklayacağız.

Moldex3D Viewer Arayüzünde bulunan bazı araçlar.

Adım 1. Moldex3D’de bir simülasyon projesini tamamlayın. Projeyi Düzenle menüsünü açmak için proje adına sağ tıklayın. Dışa aktarma sihirbazını açmak için Export for Viewer seçeneğine tıklayın.

Adım 2. Sihirbazda, dosyayı Moldex3D Viewer için kaydetmek üzere Ad ve Konum’u belirtin. Dışarı aktarmak istediğiniz analizi-analizleri seçin ve bir Moldex3D Viewer dosyası (*.mrmv) oluşturmak için Export seçeneğine tıklayın. Moldex3D Viewer dosyası oluşturulduktan sonra, aşağıda gösterildiği gibi iki ek düğme görünecektir. Bu düğmeleri viewer dosyanızı kaydettiğiniz klasörü açmak veya doğrudan Moldex3D Viewer ile dosyanızı açmak için kullanabilirsiniz.

Adım 3. Paylaşmak istediğiniz dosyayı başka bir bilgisayar ile paylaşın. Dosyaların paylaşıldığı bilgisayarda Moldex3D Viewer’ı başlatın. Aktardığınız *.mrmv uzantılı dosyayı Moldex3D Viewer ile lisans gerektirmeden açabileceksiniz. Düşük dosya boyutu sayesinde bu işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirirken paylaşmak istemediğiniz bilgileri gizli tutabileceksiniz.