MOLDEX3D – MALZEME VERİ BULUTU

27 Eylül 2023by Insource Yazılım

Plastik parça üretiminde malzeme seçimi her zaman zor olmuştur. Moldex3D bu sorunu çözmeye yardımcı olmak için web tabanlı malzeme veri bulutu aracı Material Hub Cloud (MHC)’yi geliştirdi. MHC detaylı filtreleme özellikleri sayesinde binlerce plastik hammadde arasından doğru olanı kısa sürede bulmaya yardımcı olmaktadır.

MHC’nin Fonksiyonları

1- Malzeme Veritabanı Görüntüleyicisi
Malzeme Veritabanı Görüntüleyicisi ile kullanıcılar her bir plastiğin mekanik özelliklerini, veri grafiklerini, işleme koşullarını ve malzeme verilerinin kalite girdisini hızlı bir şekilde görüntüleyebilir. MHC veritabanındaki tüm malzemelerin kendi kimlikleri-tanımlamaları vardır.

2- Alternatif Malzeme
Alternatif malzeme özelliği ile kullanıcılar hedef malzeme özelliklerini tanımlayarak alternatif malzemeyi bulabilirler. 8000 adet veri içeren malzeme listesi içerisinden MHC otomatik hesaplama sonuçları ile en uygun alternatif malzemeleri belirleyebilirsiniz.

3- Malzeme Seçim Rehberi
Malzeme Seçim Rehberi özelliği, ürün uygulama alanlarına, üretim yöntemlerine ve ürün karakteristik sınıflandırmalarına göre uygun malzemeleri önerir.

4- Malzeme Karşılaştırma
Malzeme karşılaştırma özelliği ile kullanıcılar malzemelerin fiziksel özellik grafiklerini, mekanik özelliklerini ve proses koşullarını karşılaştırabilmektedir. Ayrıca dağılım grafiği analizi ile farklı malzemelerin özellikleri öne çıkar ve böylece kullanıcılar en uygun olan malzemeyi kolayca bullabilir

5- Malzeme Verisi Uydurma
Malzeme Verisi Uydurma aracı ile kullanıcılar elde ettikleri malzeme test verilerini zahmetsizce MHC malzeme modeli parametrelerine dönüştürebilir. Test verileri MHC’nin sunduğu taslak dosyalara işlenir ve elde edilen dosya kullanılarak MHC malzeme modeli oluşturulur.

6- Dijital Malzeme Oluşturucu
Dijital Malzeme Oluşturucu hazır taslaklar sağlar ve malzeme oluşturma sürecini basitleştirir.

7- Tasarım Hesaplama Aracı
Tasarım Hesaplama Aracı, çeşitli ön hesaplama formülasyonları içerir.

Özet

  • MHC web tabanlı bir platformdur. Kullanmak için ek bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Erişimi kolaydır.
  • Doğru malzemeyi daha hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar
  • 8000’den fazla detaylı malzeme verisini barındıran mevcut malzeme listesi. En yeni malzeme bilgileri ile malzeme sayısı artmaya devam etmektedir.
  • Alternatif malzeme arama fonksiyonu ve malzeme listesinde kolayca gezinme imkanı kullanıcıların ideal malzemeleri daha hızlı bulmasına yardımcı olur.
  • Moldex3D Material Center’ın barındırdığı yüksek teknoloji test sistemleri ve bu test sistemleri ile elde edilen malzeme test verileri
  • Birden fazla dil desteği ve farklı ölçü birimi desteği
  • Moldex3D ile CAE simülasyonları