QFORM V10.2 YENİLİKLERİ

QForm’un yeni 2022 yılında yayımlanan yeni versiyonu 10.2 Nisan 2022 itibari ile resmi olarak yayınlandı. Bu yazımızda bu sürümdeki önemli yenilikleri size videolar halinde derledik. Keyif seyirler dileriz.

İleri Pozisyonlama Araçları

QForm 10.2’de İş parçası ya da kalıplarınızı daha kolay ve hızlı biçimde nasıl pozisyonlayabileceğinizi ve İleri Pozisyonlama yeniliğimizin detaylarını bu videoda görebilirsiniz:

Gelişmiş Kesit Alma Seçenekleri

Analiz sonuçlar sonrasında kalıp içerisinde neler olup bittiğini anlamanın en hızlı yollarında birisi de kesit almaktır. Bu videoda QForm 10.2 ile birlikte gelen gelişmiş kesit alma seçeneklerini görebileceksiniz:

Analiz Sonuçları için Detaylı ve Esnek Grafik Görüntüleme Arayüzü

Analiz sonrasında hesaplanan sıcaklık, şekil değiştirme gibi değerlerin bölgeden bölgeye nasıl değiştiğini görüntülemek, görseller ve grafikler almak için QForm 10.2 ile birlikte gelen Grafik Sonuç Görüntüleme seçeneğini çok beğeneceğinize inanıyoruz:

Kalıp Rejim Sıcaklığı Dağılım Analizi

Özellike çapak marjının az olduğu kalıplarda dövme yaparken ilk 3-5 ürün kalıbı tam doldurmadan çıkabilir. Kalıp biyetin sıcaklığı ile rejime geldikçe oluşan sıcaklık dağılımı üretimin devamında problemsiz ürün elde etmemizi sağlayacaktır. Peki biz QForm’da da bu kalıp rejim sıcaklığını hesaplayabilir miyiz? 10.2 versiyonundaki Çevrimsel Kalıp Sıcaklığı özelliği bu videomuzda anlatılmaktadır: